2. třída - podzim 2023

HORNICKÉ MUZEUM KRÁSNO

Ve středu 27. září se vypravila naše třída společně s žáky 3. ročníku na exkurzi do hornického muzea Krásno. Prohlédli jsme si areál cínového dolu Vilém, kde je prezentována historie hornictví v regionu Krásno. Dále jsme navštívili ukázkovou štolu a expozici důlní dopravy. Za odměnu jsme se svezli důlním vláčkem.

BOTANICKÁ ZAHRADA BEČOV

V úterý 24. října se 2. a 3. ročník společně vypravil na návštěvu botanické zahrady v Bečově. Protože jsme celý minulý týden věnovali tématu „Den stromů“, završili jsme naše úsilí praktickou výukou v zahradě. Pod vedením lektorů jsme si prohlédli rostlinstvo botanické zahrady a zaměřili se hlavně na nejhojnějšího zástupce našich sadů – jabloň. Už umíme pojmenovat části stromu, prozkoumali jsme stavbu plodu a poučili se o jeho přínosu ke zdraví člověka. Sami jsme si pomocí drtičky a lisu připravili mošt, který byl lahodný. Výuka v zahradě se nám moc líbila a těšíme se na další návštěvu.