2. třída - zima 2023,2024

Vysejeme Vánoce

Ve středu 13.prosince 2023 naši třídu navštívila paní lektorka Kateřina Dvořáková. Učili jsme se vyrábět recyklovaný papír a pochopit význam recyklace pro život na naší planetě. Protože se blíží Vánoce, vyrobili jsme přáníčko z papíroviny a pro radost přidali semínka kvetoucích rostlin. Po Vánocích si v rodinách můžeme přáníčka zasadit a na jaře nám vyroste překvapení v podobě ručního kvítí. Práce nám šla od ruky a tvoření se nám moc povedlo.

Tři králové

V pondělí 8.ledna vyrazili koledníci ze 2. třídy popřát štěstí a zdraví pracovníkům OÚ, do místní MŠ mladším spolužákům a sousedům naší školy.

EKOABECEDA

V letošním roce jsme si dali za úkol bližší seznámení se skladbou komunálních odpadů. Umíme pojmenovat domovní odpady i odpady z měst či obcí. Naučili jsme se je třídit do základních skupin: využitelné odpady, bioodpady, objemné odpady, nebezpečné odpady, výrobky podléhající zpětnému odběru a směsný odpad. Dále jsme si vytvořili představu o podílech jednotlivých skupin na celkové produkci komunálních odpadu. Prohloubili jsme si tak vědomí osobní odpovědnosti za to, jaké odpady budeme produkovat, v jaké míře a jaký vliv bude mít jednotlivec na životní prostředí.

Beseda letectví

Ve středu 22.února 2024 jsme se přesunuli na sál kulturního domu v Drmoulu. Byla tam pro nás připravena beseda na téma Letectví a letci. Přednášel nám tatínek našeho spolužáka pan Daniel Švec. Dozvěděli jsme se mnoho zajímavého ze začátků letectví, jak fungují letadla a jejich části. Také jsme se naučili popsat znak letců a poznali některé úspěšné československé letce ve 2. světové válce. Pan Švec nám připravil ukázku věcí, které má vystavené ve svém muzeu věnovanému právě letcům 2.světové války. Beseda se nám moc líbila také proto, že nás provázel i náš spolužák Daneček.

Vystoupení s pohádkou O dvanácti měsíčkách

Ve středu 28. února 2024 jsme vyrazili potěšit babičky a dědečky do Domova seniorů v Mariánských Lázních. Předvedli jsme jim pohádku, kterou jsme nacvičili na Vánoční besídku. Ze začátku jsme byli dost nervózní, ale tréma z nás nakonec spadla a vystoupení se nám moc povedlo.