3. třída - podzim 2023

Pod vedením zkušené lektorky z organizace ACET se děti formou prožitku učily, jak spolupracovat a pomáhat si. Hodnotily, které chování se jim v jejich kolektivu nelíbí, a společně řešily, jak by se dalo zlepšit. Na závěr tvořily společná pravidla.

V Den stromů jsme se s dětmi vypravili na vycházku do aleje, kde jsme před dvěma lety společně vysazovali javor klen, abychom zkontrolovali, jak se mu daří. Po cestě jsme v týmech měli “ Pátračku”, při které jsme hledali určené stromy, listy a jejich plody. Ve škole jsme pátrání vyhodnotili. Na závěr nám pohádka O starém javoru prozradila, PROČ SE JAVORY ČERVENAJÍ.

Dne 24.10. navštívili žáci 3. ročníku Botanickou zahradu v Bečově. Vybrali jsme si výukový program Koulelo se, koulelo, pomocí kterého jsme se dozvěděli a vyzkoušeli, jak můžeme zpracovávat jablíčka. Měli jsme možnost podílet se na výrobě moštu, který jsme si také mohli vypít.

I tento rok mohly děti 31.10. přijít do školy v maskách. Učení probíhalo formou hry a skupinové práce, kterou se prolínalo téma Halloween. Také si vyrobily vlastní masky. Byly odměněny malými sladkostmi, které pro ně připravili rodiče.