4. třída - podzim 2023

Dne 5. října vyrazili žáci 4. třídy do Mariánských Lázní. V divadle zhlédli pohádku O víle Modrovlásce. Po představení jsme se přesunuli do muzea. Tam se žáci seznámili s historií Mariánských Lázní, dozvěděli se podrobnosti o významných návštěvnících Mariánských Lázní a prohlédli si přírodovědnou expozici muzea. Ve škole jsme vše využili k výuce. Ve výtvarné výchově jsme si nakreslili vílu Modrovlásku a v českém jazyce jsme se učili napsat popis osoby podle tohoto obrázku. Ve vlastivědě jsme všechny nabyté informace využili k tvorbě myšlenkové mapy ve formě plakátu.

30. října probíhal ve všech třídách celodenní projekt Halloween. Čtvrťáci předtím, než začali dlabat, dýně změřili a zvážili. S těmito údaji pracovali, když se učili převody jednotek. Následovalo další halloweenské počítání a luštění. V českém jazyce se děti rozdělily na skupiny a formou běhacího diktátu zjišťovaly spoustu zajímavých informací o původu tohoto svátku a jeho tradicích. V anglickém jazyce se seznámily se slovní zásobou vztahující se k Hallowennu a v tělocviku si zatancovaly strašidelné tance.

Čtvrťáci se také rozhodli, že se chtějí účastnit soutěže Tančí celá škola, která je vyhlášena v rámci televizní show Stardance. Takže listopad věnujeme nácviku choreografie a poté tanec natočíme, pošleme do soutěže a budeme s napětím čekat na výsledky.