Certifikace Zelená cesta

Mezinárodní program Ekoškola, největší vzdělávací program na světě zaměřený na udržitelný rozvoj a odpovědný přístup k životnímu prostředí, slaví 30 let od svého založení. V České republice získal program Ekoškola nejvyšší ocenění v kategorii VZDĚLÁNÍ za naplňování cílů udržitelného rozvoje OSN. Program je v České republice díky vzdělávacímu centru TEREZA otevřen školám již 24 let.

Každý rok mají školy možnost získat mezinárodní certifikaci bronzového, stříbrného nebo zeleného stupně, která platí tři roky. V letošním roce získalo nejvyšší zelenou certifikaci nebo obhájilo 43 škol. Jednou z nich jsme MY.

„V dětech klíčí spousta nápadů, jak zlepšit svět kolem sebe. Díky programu Ekoškola mohou být lépe slyšet a pomáhat svým školám i okolí k udržitelnosti.“

říká Petr Hladík, ministr životního prostředí.

Fakta o programu Ekoškola:

· Ve světě je do programu zapojeno přes 90 států.

· V České republice je zapojeno přibližně 400 škol a organizací.

·155 škol a organizací drží jednu ze tří mezinárodních certifikací programu Ekoškola.