Den s AČR

V úterý 4.6.2024 jsme oslavili Mezinárodní den dětí s AČR. Po třídách jsme si prošli 4 stanoviště, kde jsme plnili různé úkoly. Prohlédli jsme si vojenskou techniku a vybavení našich vojáků. Vyzkoušeli jsme si neprůstřelnou vestu, helmu a také protichemický oblek. Na dalším stanovišti jsme si pomocí vyhledávaček kovů našli odměnu v podobě ozdobných placek. V tělocvičně na nás čekala laserová střelnice, kdy 3 nejlepší střelci dostali pěkné odměny. Na posledním stanovišti jsme slaňovali jako opravdoví lezci. Den se nám moc líbil a vojáci si pro nás připravili mnoho zážitků i odměn.

Po venkovním programu se žáci 4. a 5. třídy zúčastnili krátké prezentace, kde jim zábavnou a interaktivní formou byla představena Armáda ČR, její poslání a činnosti. Žáci byli také informováni o obraně státu, mezinárodních organizacích, krizových a mimořádných událostech.