Den zdraví a bezpečí 1. a 4. třída

Dne 14. 6. navštívili žáci 1. a 4. třídy akci Den zdraví a bezpečí na ploché dráze v Mariánských Lázních. Každá třída prošla s průvodcem 4 různá stanoviště. Děti si prohlédly sanitu rychlé záchranné služby, seznámily se s úkoly Vězeňské služby ČR, Celní správy ČR, Policie ČR.  U záchranářů si zopakovaly základy první pomoci. Ve stánku laboratoře SYNLAB Mariánské Lázně stavěly věž ze zkumavek a vyfotily se s plyšovou kapkou krve.  Prvňáci navštívili také stánek Nemocnice Mariánské Lázně. Ukázky výstroje a pomůcek zhlédli u hasičů. Všichni si vyzkoušeli a ověřili pod modrým světlem, zda si umí pořádně umýt ruce. Dopoledne jsme si náramně užili a Den zdraví a bezpečí jsme ukončili zdravě - pěším návratem z Mariánských Lázní do Drmoulu.