KLÁŠTER TEPLÁ

Krásný výlet do Kláštera v Teplé. Prohlédli jsme si chodby kláštera, Rajskou zahradu. Letní jídelnu.  Celu mnichů, to je takový krásný skromný pokojíček. Starou školní třídu , kde jsme si zkusili jak psaly děti ve škole před dávnými časy. Hodovali jsme v síni u velkých stolů a tam  si pak také vyráběli Andělskou knížku. Byl to totiž především  výlet za tajemstvím knihtisku. .Zkusili jsme si různé knihařské a tiskařské stroje a prohlédli si nesmírně staré a krásné knihy.

Zpět do školky jsme se vydali pěšky přes město Teplá, na vlakovou zastávku. Cestou jsme si pohráli na krásném dětském hřišti u rybníčku z kachnami. A pak už vlakem do Mariánských Lázní, kde si některé děti vyzvedli rodiče a někteří ještě městským autobusem  do Hamrníků a nakonec pěšky do školky. :)