Práce ekotýmu

V novém školním roce se náš ekotým rozšířil o dva žáky. Zapojila se Elen ze 2. třídy, Tom ze 3. třídy a Darina ze 4. třídy. Naši skupinu tvoří 9 dětí. Hned jsme se pustili do práce. Sklízeli jsme úrodu na školní zahradě - jablka a ozdobné dýně, připravili jsme záhony na zimu a přesadili květiny. Jablka všichni ochutnali při svačince, prvňáci si připravili křížaly. Dýně ozdobily naši školu. Natírali jsme kovové pásky na altán.

Přihlásili jsme se do akce Otoč knihu, kterou vyhlásila Ekoškola pod patronací udržitelného knihkupectví Reknihy. Tato čtenářská platforma tak pomáhá zajistit knihám druhou šanci. Cirkulární ekonomika je jedním z hlavních pilířů udržitelného rozvoje. Část získaných finančních prostředků věnuje organizaci Rainforest Trust, která se zabývá ochranou deštných pralesů. Nám se podařilo za školu sesbírat 137 knih, které budou dál putovat do Reknihy, aby udělaly radost dalším čtenářům. V Drmoulu byla postavena u úřadu místní knihobudka. I zde knihy dostávají druhou šanci. Hezkého počasí na začátku školního roku a nabídku knihobudky využily děti ze školní družiny k odpočinkovému čtení venku.