Recyklohraní - vrstevnické učení

Čtvrťáci navštívili své nejmladší spolužáky a učili je třídění odpadu. Představili jim všechny druhy třídění a v tělocvičně si děti mohly prakticky osvojené vědomosti vyzkoušet. Třídily odpadky do barevných kbelíků. Společně jsme si také vyzkoušeli dát druhý život starému tričku a vyrobili jsme z něj nákupní tašku. Splnili jsme další úkol z Recyklohraní. Zhlédli jsme video o tom, jak se mění česká krajina. Na obrázcích jsme si ukázali, jak člověk krajině může škodit a jak jí může pomáhat. Téma jsme si shrnuli formou metody pětilístku. Dalším úkolem čtvrťáků bylo seznámit prvňáky s tablety. Ukázali jim, jak se zapínají, vyhledali  webové stránky, zahráli si na nich didaktickou hru k třídění odpadu a dokonce se prvňáci naučili načíst si aktivitu přes QR kód.